W dniach 18.11-22.11 wypożyczalnia będzie nieczynna.

Restauracje przyjazne dzieciom cz. 3

Dziś po raz kolejny polecę Wam miejsca przyjazne dzieciom w Szczecinie. Będą to restauracje, które oferują coś na mały i duży głód 🙂 Już nie pierwszy raz nasz blog, jest źródłem informacji o miejscach przyjaznych dzieciom w postaci restauracji. Każdy rodzic, ma ochotę od czasu do czasu, pozwolić sobie na chwilę odpoczynku od przysłowiowych garów.

Czytaj więcej »

Zoo w Eberswalde i relaks nad Werbellinsee

Kto z Was nie był w Eberswalde? Pytam Szczecinian i okolicznych mieszkańców. To miejsce zna chyba każdy, a już na pewno ten kto ma dzieci 🙂 i mieszka w Szczecinie. Bo Zoo w Eberswalde to miejsce naprawdę przyjazne dzieciom! Zoo w Eberswalde to tak jakby Zoo w Polsce, tylko, że w Eberswalde, ma czasem polską obsługę i większość tablic informacyjnych także w języku polskim. Kocham to miejsce, od pierwszego wejrzenia, a jeszcze bardziej kochają je dzieci. Zoo w Eberswalde lubię nawet bardziej, niż Zoo w Ukermunde.

Czytaj więcej »

Jak przygotować się na wycieczkę rowerową z dziećmi?

Ktoś może pomyśleć: przecież to banał: wycieczka rowerowa z dzieckiem, nawet dwojgiem dzieci.. wielka filozofia! Prawda jest jednak inna, taka wycieczka to sytuacja ekstremalna. Jeśli nie jeździsz z dzieckiem regularnie, co raczej jest pewne, dobra organizacja będzie tutaj kluczem do udanej wyprawy rowerowej. Jakoś to nie będzie i jakoś to się nie uda, trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność, dlatego dziś zbiorę dla Was kilka kroków które należy podjąć przed wycieczką rowerową z dzieckiem.

Czytaj więcej »

Atrakcje dla dzieci w zachodniopomorskim, czyli Nowe Warpno niedaleko Szczecina.

Dawno mnie nie było…aaa…osiem miesięcy! dokładnie tyle skończył mój drugi synek. Obowiązków w tym czasie było sporo, a i czasu na eskapady niewiele, moja druga pociecha zainspirowała mnie o założenia kolejnego bloga na którego serdecznie zapraszam : Żywienie dziecka 🙂.

Czytaj więcej »

Restauracje przyjazne dzieciom w Szczecinie cz.2

I już jest piękna, złota, kolorowa polska jesień… upss, chyba nie do końca 😉 właściwie to nawet liście ciężko zebrać w parku do jakichkolwiek ciekawych zabaw z dzieckiem, nie mówiąc już o tarzaniu się w kolorowym dywanie z liści, szukaniu kasztanów itp. No jest po prostu zimno, ponuro. W tym roku niestety pogoda nas nie rozpieszczała, ani lata, ani jesieni.. a zima.. no cóż nie prorokujmy.W związku z tym może od czasu do czasu zjemy coś na mieście? Tak tak, dziś ponownie restauracje które polecam w Szczecinie. Czyli restauracje przyjazne dziecku w Szczecinie. Restauracje przyjazne rodzinie!

Czytaj więcej »

Gospodarstwo Agroturystyczne „Smętowice”

Jeszcze tylko miesiąc Wakacji… oj jak ten czas leci, więc szybko śpieszmy się bo jesień za pasem 😉 Pogoda ostatnio dopisuje, a to tym bardziej motywuje nas do zwiedzania, zabawy i podróżowania z dzieckiem. W związku z tym polecam Wam kolejne miejsca przyjazne dzieciom w Szczecinie. Dziś zapraszam do lektury o Gospodarstwie Agroturystycznym Smętowice.

Czytaj więcej »

Dziecko na basenie AquariUM w Schwedt

Wakacje, wakacje, wakacje a skoro wakacje to muszą być jakieś atrakcje. Nie każdy z nas ma możliwość i czas wyjechać na jakiś dłuższy urlop, wielu spędza czas w mieście. A Szczecin i pobliskie miejscowości mają bardzo wiele do zaoferowania. Okolica jest bogata w tereny zielone a miasto wprost tętni życiem w okresie urlopowym! Miejsc przyjaznych dzieciom w Szczecinie jest wiele. Dziś jednak znowu propozycja od naszych zachodnich sąsiadów – Basen w Schwedt czyli AquariUM jako miejsce przyjazne dzieciom.

Czytaj więcej »

Dolina Miłości razem z dzieckiem

Gdzie się tu wyrwać na niedzielne popołudnie, tak aby zaspokoić potrzeby każdego z członków rodziny? Nie ma nic lepszego i zdrowszego od wypoczynku na świeżym powietrzu. Oraz nic bardziej satysfakcjonującego od wybieganego i dotlenionego trzylatka! Jeśli wszystko to uda się pogodzić jeszcze z ciszą, spokojem i dobrym obiadem to sukces murowany.

Czytaj więcej »