Trasy biegowe w Szczecinie-Prawobrzeże

Prawobrzeże Szczecina daje nam możliwość korzystania z uroków Puszczy Bukowej. Zróżnicowany teren, który czasami przypomina teren górzysty, jezioro Binowo oraz jezioro Szmaragdowe to przepiękne miejsca na rodzinne wypady rowerowe. Za pomocą wózka biegowego, możemy wspaniale spędzać czas biegając, nie zaniedbując przy tym swojej pociechy.

Naszą wyprawę zaczynamy od ulicy Chłopskiej w kierunku Puszczy Bukowej, a konkretnie ogródków działkowych. Następnie kierujemy się w głąb Puszczy Bukowej, równo ugładzoną drogą, doskonałą dla biegaczy jak i dla rowerzystów. Kiedy dobiegniemy lub dojedziemy do drogi asfaltowej rozwija nam się szereg dalszych możliwości: Kierunek Binowo: droga asfaltowa w prawo, prosto droga leśna, w lewo kierunek Kołowo.

1  2

Aby rozkoszować się urokami jeziora Szmaragdowego, najlepiej jest rozpocząć wycieczkę od strony ulicy Poczdamskiej gdy będziemy już w Puszczy skręcamy w leśną drogę w prawo, następnie podążamy za znakami aby dobiec lub dojechać do Jeziora Szmaragdowego. Trasa ta charakteryzuje się w końcowej fazie mocnymi wzniesieniami i spadkami terenu.

3

Trasa Jasne Błonia

Trasa biegowa liczy ok 1 km. I znajduje się w samym sercu miasta Szczecin. Bieg rozpoczynamy i kończymy obok fontanny „Bartłomiejki”. Przebiega ona  po terenie płaskim i jest idealna dla tych którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem jak i dla zaawansowanych biegaczy. Trasy nie przecinają inne ciągi komunikacyjne, jest ona oświetlana , dzięki temu można biegać zimową porą albo samotnie wieczorami. Dodatkową atrakcją są tu Pomnik Papieża Jana Pawła II, wspomniana wcześniej fontanna” Bartłomiejka”, oraz pomnik Czynu Polaków.

Trasa Jezioro Głębokie

Trasa biegowa przebiega wokół jeziora i liczy sobie 5 km długości. Bieg rozpoczyna się  i kończy na  skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Miodowej. Na trasie wyznaczono kilometry namalowane na drzewach.  Trasa w większości przebiega w terenie leśnym, jest łatwa.

Trasa dookoła Kąpieliska „Arkonka”

To bardzo popularna trasa biegowa w Szczecinie. Trasa biegowa mierzy 1750 m i przebiega po asfalcie. Jest oświetlona na odcinku ok.1200 m. Przeznaczona jest do  treningu profesjonalnego, oznaczono tu każde 100 m i kolejne km także. Dobre miejsce dla tych, którzy chcą idealnie odmierzyć trasę biegu, a także dla tych którzy biegają z wózkiem biegowym, tu odbywają się cykliczne imprezy biegowe z cyklu Grand Prix – Szczecina.

4

Trasa biegowa w Lesie Arkońskim

Trasa biegowa mierzy 8 km i jest przeznaczona dla zaawansowanych biegaczy, ze względu na jej urozmaicony teren. Przebiega w okolicy Leśniczówki, Jeziora Goplana, Polany Harcerskiej, Doliny Siedmiu Młynów.

5