Jak przygotować się na wycieczkę rowerową z dziećmi?

Jak przygotować wycieczkę rowerową z dziećmi? Czy masz już pomysł ? Jeśli wciąż chodzisz od ściany do ściany i nie możesz zebrać myśli, jak przysłowiowo ogarnąć temat to szybko czytaj mój wpis! Bo prawda jest taka, że wycieczka rowerowa z dziećmi to sytuacja ekstremalna. Jeśli nie jeździsz z dzieckiem regularnie, co raczej jest pewne, dobra organizacja będzie tutaj kluczem do udanej wyprawy rowerowej. Jakoś to nie będzie i jakoś to się nie uda. Trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Dlatego dziś zbiorę dla Was kilka kroków, które należy podjąć przed wycieczką rowerową z dzieckiem.

Przede wszystkim podział ról, jeśli jedziecie we dwoje, to np. mąż ogarnia sprzęt i trasę (tylko niech trasa nie będzie zbyt ambitna, powiedz mu to kobieto) wycieczki, a żona dzieci i całą resztę … a jeśli już ustalicie, kto rządzi i steruje okrętem, zapraszam do lektury.

Jak przygotować się na wycieczkę rowerową z dziećmi?

1. Sprawdź sprzęt, czy koła są napompowane, czy nic nie trzeszczy, skrzypi, po co całą drogę masz się irytować dziwnym dźwiękiem, w końcu masz odpoczywać na łonie natury
2. Zabierz ze sobą zestaw do naprawy sprzętu, który jednak zepsuł się w trasie, najlepiej zestaw kluczy rowerowych oraz pompkę
3. Złodzieje nie mają skrupułów i często korzystają z okazji, dlatego sprzęt trzeba zabezpieczyć na czas, gdy pójdziecie coś zjeść lub coś zwiedzić, a w praktyce zmienić pieluchę lub pójść z dzieckiem pod krzaczek. Kup porządną blokadę.
4. Zainwestuj w kask, co zrobić, aby dziecko założyło kask? a no samemu nosić, kask może uratować życie i jest bezapelacyjnie konieczny! Starsze dziecko, które jedzie na swoim rowerze, niech ma ochraniacze na kolanach i łokciach

O czym jeszcze musisz pamiętać organizując wycieczkę rowerową z dziećmi?

5. Okulary dla dziecka, żeby mu muchy nie wpadały do oczu, podczas jazdy np w foteliku rowerowym
6. Okrycie wierzchnie jest bardzo istotne, maluchowi może być chłodniej, podczas jazdy a poza tym pogoda może zmienić się diametralnie w ciągu kilku minut,
więc możesz też  zaopatrzyć Was w płaszcze przeciwdeszczowe.
7. Apteczka składająca się z wody utlenionej, plastrów, bandaża – zestawu pierwszej pomocy, oraz coś na komary i krem przeciwsłoneczny.
8. Prowiant jest absolutnie konieczny i broń Boże nie ruszaj się bez niego z domu, dzieciom na łonie natury dopisuje apetyt, pamiętaj o wodzie!
9. Kocyk, pieluszki, zapasowe ubranka, telefon, nawigacja to wszystko także przyda się Wam podczas wycieczki rowerowej z dziećmi.

Jak przygotować się na wycieczkę rowerową z dziećmi?

Gotowi na wycieczkę rowerową z dziećmi? Pamiętajcie tylko spokój, może Was uratować! Zerknijcie jeszcze na szczecińskie trasy rowerowe tu.