Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Aktywność fizyczna to podstawa prawidłowego rozwoju. Wbrew pozorom dzieci niełatwo w dzisiejszych czasach skłonić do ruchu na świeżym powietrzu, obecnie zabawy w berka, podchody, fikołki na trzepaku odeszły do lamusa. Prym wiodą smartfony, gry komputerowe i Bóg jeden wie co jeszcze. Dlatego dziś zadamy sobie ważne pytanie: jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Ja znam odpowiedź i chętnie podzielę się z Tobą moją małą, słodką tajemnicą , jednak najpierw pozwól, że przytoczę Ci pewną historię.

Całkiem niedawno dotarła do mnie bardzo zaskakująca informacja. Byłam w lekkim szoku, gdy ją usłyszałam. Dzieci znajomych znajomego dostały przykurczów, podczas dwutygodniowej kwarantanny nałożonej na nasz naród jakoś na przełomie marca i kwietnia. Minęło trochę czasu, zanim przetrawiłam tę informację. Na samą myśl o tych nieszczęsnych przykurczach robiło mi się słabo. Po raz kolejny przekonałam się, jak ważną sprawą jest aktywność fizyczna w rozwoju dziecka.

Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Skoro to taki istotny temat to, co Ty jako rodzic możesz zrobić, aby zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Dawaj przykład! No niestety piwo przed TV i paczka chipsów nie zaprowadzi Was daleko. Ciebie co najwyżej na SOR i do przedwczesnego zawału, a dziecko do otyłości i złych nawyków żywieniowych. Promuj aktywny wypoczynek, ćwicz w domu, zorganizuj rodzinną wycieczkę rowerową. Dziecko to doskonały obserwator, naśladowca, a Ty jego najlepszy nauczyciel i autorytet.

Spraw, aby dziecko czerpało przyjemność ze sportu! Bo to naprawdę jest frajda, zmęczyć się po ludzku i z uśmiechem. Postaraj się zachęcić dziecko do aktywności fizycznej atrakcyjną wycieczką z przygodą w tle. Wybierz trasę rowerową, która zakończy się biwakowaniem nad jeziorem i kąpielą. Urządź zawody sportowe, w których np. skaczecie na jednej nodze na czas.

Nie bądź wymagający i krytyczny wobec dziecka, jeśli dziecko nie lubi biegać tak jak Ty, to odpuść. Pozwól mu wybrać inną dyscyplinę, jest tyle możliwości spędzania czasu aktywnie.
Proponuj, nie zniechęcaj się i angażuj się w każdą dyscyplinę wybraną przez dziecko. Możecie grać w piłkę, ćwiczyć fitness, grać w kręgle, tańczyć. Możliwości masz bez liku.

Zabierz dziecko do sklepu sportowego, pozwól mu wybrać ochraniacze, kask, ubranie sportowe, piłki. Kup mu koszulkę ze znanym sportowcem. W ten sposób zachęcisz go do ruchu. Pamiętam, jak mąż zabrał raz syna do sklepu, po ochraniacze na kolana i łokcie. Pozwolił mu wybrać kolor. Synek wybrał różowe ochraniacze, ponieważ to jego ulubiony kolor! Chętniej je potem zakładał i sam proponował wyjście na rower. Nauka jazdy poszła szybciej i sprawniej.

Aby rozbudzić w dziecku chęć do sportu i już od najmłodszych lat zachęcić je do ruchu, możesz też skorzystać z oferty naszej wypożyczalni. Wypożycz przyczepkę rowerową lub fotelik rowerowy, aby sprawić dziecku frajdę. To doskonały wstęp do sportowego stylu życia. Maluch w podroży wypożyczalnia wózków, przyczepek rowerowych poleca się na aktywny wypoczynek!

A jeśli przy okazji chcesz, aby Twoje dziecko zdrowo się odżywiało, to serdecznie polecam Ci mój drugi blog poświęcony zdrowemu i racjonalnemu odżywianiu całej rodziny zywieniedziecka.com.

Podobał Ci się mój wpis, proszę poleć go znajomym będzie mi bardzo miło ?