4 Restauracje przyjazne dzieciom w Szczecinie

Masz ochotę zapomnieć o codziennych obowiązkach? Masz ochotę zapomnieć o gotowaniu, sprzątaniu, o zaległościach w praniu? Jeśli tak to zapraszam do lektury, bo dziś polecę Ci restauracje przyjazne dzieciom w Szczecinie. Będą to 4 restauracje, które oferują coś na mały i duży głód 🙂

Fajnie jest, poczuć się obsłużonym, dopieszczonym, nakarmionym … nie latać po obiadowej uczcie z ręcznikiem papierowym, szarpać się z naczyniami pod kranem, bo akurat padła zmywarka (sytuacja z zeszłego tygodnia). Po prostu tak zwyczajnie, po ludzku czasem trzeba iść, coś zjeść na mieście i zabrać dzieci. A posiada dzieci, to wie, że każde wyjście do restauracji jest jak wypad do sauny w zimowej kurtce.

4 Restauracje przyjazne dzieciom w Szczecinie

Pierwsze miejsce, które odwiedziliśmy w tym roku to Spiżarnia Szczecińska, trzeba przyznać, że autor się postarał. Nie dość, że lokal jest w samym centrum to jeszcze cisza tam i spokój, ponieważ strefa dla dzieci znajduje się w podziemiach restauracji. Kącik jest dość spory. Obok stoi jeden stolik, minusem jest sąsiedztwo wnęki na mniejsze imprezy rodzinne, co jednocześnie jest plusem dla tych, którzy mają potrzebę, aby tam zorganizować np. chrzciny. Jedzenie jest bardzo smaczne, obsługa miła i przyzwyczajona do dzieci. Plusem jest odizolowanie przewijaka. W mojej ocenie tworzy to taką bezstresową strefę dla mamy 🙂 Ani w łazience, ani w przedsionku łazienki, nie czuć pieluszki;) Jeśli macie ochotę, to przekonajcie się sami!

Druga fajna restauracja, cudnie dostosowana do dzieci poza tym niedroga, oryginalna w menu i smakach to Ziemniak i spółka 🙂 Jak sama nazwa mówi, w głównej roli występuje tu  ziemniak, z najrozmaitszym nadzieniem. My odwiedziliśmy lokal, przy ulicy Dworcowej gdzie jest kapitalne miejsce dla dzieci. Taka mała bawialnia. Mało tego … restauracja jest bardzo przyjaźnie umeblowana, stoliki nie są duże, nie ma obrusów, które mogą nastręczać trudności. Serdecznie polecam, bo i smaki są tam niebanalne, dobra informacja dla bezglutenowców, jest w menu danie całkiem bezglutenowe :). Kocham to miejsce !

A teraz małe co nie co, tak na koniec coś na słodko, coś dla zdrowia 🙂

Na Arkonce, tak lubianej i często odwiedzanej, nie tylko ze względu na basen, lecz także i ze względu na infrastrukturę można usiąść w barze Szyszka. To restauracja i kawiarnia w jednym. To także miejsce pod imprezy okolicznościowe, jest przestronne i zaopatrzone w kącik dla dzieci. Poza tym okolica i bliskość placu dla dzieci jet niewątpliwym plusem. Jednak tu nie obejdzie się bez minusów i złego wrażenia. Niestety wspomniany kącik dla dzieci to delikatnie mówiąc z mojej ocenie (byłam dwa razy) lekko zaniedbane miejsce. Widać, że brak tu ręki, która co dzień przed otwarciem przemyłaby zabawki,  odkurzyła matę. Jest niestety nieestetycznie.

Chętnych na dobre i naturalne lody, zapraszamy do nas na Prawobrzeże, w samym centrum Słonka jest lodziarnia Solony karmel, oczywiście profesjonalnie … (prawie, bo brak tu przewijaka)  przygotowana na dzieci. Młyn tu wprawdzie jak w ulu, ale lody są smaczne. Wybór smaków jest ciekawy, można też liczyć na ciacho oraz na zdrowy deser np Chia 😉 Miejsca jest sporo i wiele wygodnych foteli!

Lodziarnia Solony Karmel

Jeśli podoba Ci się mój wpis o restauracjach przyjaznych dzieciom w Szczecinie, to śmiało podziel się nim ze znajomymi.