W dniach 18.11-22.11 wypożyczalnia będzie nieczynna.

Restauracje przyjazne dzieciom cz. 3

Dziś po raz kolejny polecę Wam miejsca przyjazne dzieciom w Szczecinie. Będą to restauracje, które oferują coś na mały i duży głód 🙂 Już nie pierwszy raz nasz blog, jest źródłem informacji o miejscach przyjaznych dzieciom w postaci restauracji. Każdy rodzic, ma ochotę od czasu do czasu, pozwolić sobie na chwilę odpoczynku od przysłowiowych garów.

Poza ty fajnie jest, poczuć się obsłużonym, dopieszczonym, nakarmionym … nie latać po obiadowej uczcie z ręcznikiem papierowym, szarpać się z naczyniami pod kranem, bo akurat padła zmywarka (sytuacja z zeszłego tygodnia). Po prostu tak zwyczajnie, po ludzku czasem trzeba iść, coś zjeść na mieście i zabrać dzieci..

Pierwsze miejsce, które odwiedziliśmy w tym roku to Spiżarnia Szczecińska, trzeba przyznać, że autor się postarał. Nie dość, że lokal jest w samym centrum to jeszcze cisza tam i spokój, ponieważ strefa dla dzieci znajduje się w podziemiach restauracji. Kącik jest dość spory. Obok stoi jeden stolik, minusem jest sąsiedztwo wnęki na mniejsze imprezy rodzinne, co jednocześnie jest plusem dla tych którzy mają potrzebę, aby tam zorganizować np. chrzciny. Jedzenie jest bardzo smaczne, obsługa miła i przyzwyczajona do dzieci. Plusem jest odizolowanie przewijaka. W mojej ocenie tworzy to taką bezstresową strefę dla mamy 🙂 Ani w łazience, ani w przedsionku łazienki, nie czuć pieluszki;) Jeśli macie ochotę, to przekonajcie się sami!

Druga fajna restauracja, cudnie dostosowana do dzieci poza tym niedroga, oryginalna w menu i smakach to Ziemniak i spółka 🙂 Jak sama nazwa mówi, w głównej roli występuje tu  ziemniak, z najrozmaitszym nadzieniem. My odwiedziliśmy lokal, przy ulicy Dworcowej gdzie jest kapitalne miejsce dla dzieci. Taka mała bawialnia. Mało tego … restauracja jest bardzo przyjaźnie umeblowana, stoliki nie są duże, nie ma obrusów, które mogą nastręczać trudności. Serdecznie polecam, bo i smaki są tam niebanalne, dobra informacja dla bezglutenowców, jest w menu danie całkiem bezglutenowe 🙂 Kocham to miejsce !

A teraz małe co nie co, tak na koniec coś na słodko, coś dla zdrowia 🙂

Na Arkonce, tak lubianej i często odwiedzanej, nie tylko ze względu na basen lecz także i ze względu na infrastrukturę można usiąść w barze Szyszka. To restauracja i kawiarnia w jednym, a także miejsce pod imprezy okolicznościowe, jest przestronne i zaopatrzone w kącik dla dzieci, poza tym okolica i bliskość placu dla dzieci jet niewątpliwym plusem. Jednak tu nie obejdzie się bez minusów i złego wrażenia. Niestety wspomniany kącik dla dzieci to delikatnie mówiąc z mojej ocenie ( byłam dwa razy) lekko zaniedbane miejsce. Widać, że brak tu ręki, która co dzień przed otwarciem przemyłaby zabawki,  odkurzyła matę. Jest niestety nieestetycznie. Smutno mi z tego powodu, bo na dodatek tego, młoda obsługa nie che się uśmiechać, człowiek nie wie, czy za karę tu, czy nie..;)  szkoda bo miejsce fajne i dobre koktajle tu są!

Chętnych na dobre i naturalne lody, zapraszamy do nas na Prawobrzeże, w samym centrum Słonka jest lodziarnia Solony karmel, oczywiście profesjonalnie … (prawie, bo brak tu przewijaka)  przygotowana na dzieci. Młyn tu wprawdzie jak w ulu, a obsługa również często nietrafiona, nieopierzona, cóż zrobić ponoć brak ludzi do pracy… Lody są smaczne, wybór smaków ciekawy, można też liczyć na ciacho oraz na zdrowy deser np Chia 😉 miejsca jest sporo i wiele wygodnych foteli!

Lodziarnia Solony Karmel