Najlepsze miejsca dla dzieci w Szczecinie

Chyba nie da się ukryć, że zimy w Szczecinie w tym roku nie ma i już nie będzie. Nikogo to dziwić nie powinno, bo prawda jest taka, że w naszym pięknym mieście nie doświadczamy jej już od kilku lat… i o zimowych szaleństwa możemy zapomnieć! Co w takim razie robić z dzieckiem w Szczecinie, zimową porą? Na pewno nie nudzić się, tylko spędzać czas aktywnie i przy okazji wypocząć.


Mieszkamy w Szczecinie i interesujemy się tym, co ciekawego ma nasze miasto do zaoferowania dzieciom ! Są miejsca dla dzieci w Szczecinie, o których warto pamiętać, gdy chcemy zabić codzienną nudę i wynagrodzić dzieciakom brak zimowych szaleństw.

 

Oto najlepsze miejsca dla dzieci w Szczecinie, które warto poznać razem z dzieckiem!

Kids Arena.

To zdecydowanie najlepsze miejsce dla dzieci w Szczecinie. Właściwie to można tam zabrać dziecko w każdym wieku, ale jeśli mam być z Wami szczera to dopiero czterolatek lub pięciolatek będzie czuł się tam swobodnie, a wy nie będziecie martwić się o jego bezpieczeństwo. Kids Arena to spory kompleks, jest tam dużo dmuchawców, gier, kino i wreszcie znajduje się tam restauracja, gdzie można coś zjeść lub po prostu napić się kawy bądź herbaty. Kompleks ma bogatą ofertę imprez okolicznościowych, w tym również spotkania biznesowe.

najlepsze miejsca dla dzieci w szczecinie - zdjęcie ze strony KIDS ARENA

Robótkowo, to magiczne miejsce na mapie Szczecina, w którym możesz samodzielnie lub razem z dzieckiem zrobić mydełko, świeczkę, torebkę filcową i wiele innych przedmiotów. Po prostu puszczasz wodze wyobraźni i robisz to, co dzieci uwielbiają czyli ręczne robótki. Taka naturalna zabawa rozwija zdolności manualne , wspomaga rozwój dziecka i jest świetną alternatywą na niepogodę oraz miłą formą spędzania wolnego czasu. Robótkowo w Szczecinie jest otwarte dla każdego: starszego, młodszego nie tylko dla dzieci.

najlepsze miejsca dla w szczecinie

 

Park Trampolin

W Szczecinie mamy aż 3 parki trampolin: FunJump Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy, FunJump na Struga (Prawobrzeże) oraz Jump Szczecin na Mieszka I. Dzieci uwielbiają skakać na trampolinach, zadziwiające jest to, że mają niespożytą energię, jeśli chodzi o skakanie. Mogą więcej, więcej i jeszcze więcej! Ja bardzo lubię chodzić do Parku Trampolin ze starszym synem, mam wówczas upragnioną chwilę dla siebie, ponieważ na miejscu można wypić kawę i poczytać gazetę. A dla szukających pomysłu na organizację urodzin jest to również fantastyczne miejsce do świętowania. Tylko pamiętajcie, żeby tort zaplanować pod koniec wyskokowej imprezy 😉

najlepsze miejsca dla dzieci w szczecinie

A co powiedzie na troszkę bardziej ekstremalne sposoby spędzania wolnego czasu z dzieckiem w Szczecinie. Jeśli macie ochotę na większą adrenalinę, to zapraszam was na Silver Gokart Center . Możecie tu przyjść z dzieckiem, które ukończyło ósmy rok życia i ma minimum 1,35 m wzrostu. Jeśli Wasz syn bądź córka są fanem Roberta Kubicy, to z pewnością będzie to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu.

Park Rozrywki Powerland

To miejsce, które podobnie jak Kids Arena, ma bardzo wiele do zaoferowania. Tu dzieciak także wybryka się do woli, a Wy w tym czasie spokojnie zrelaksujecie się przy filiżance kawy. Nie ma tu czasu i miejsca na nudę. Jest tylko 100% rozładowania emocji Waszego dziecka.

Jeśli macie ochotę na bardziej ambitną formę spędzania wolnego czasu, to może spróbujecie nauki jazdy na łyżwach? Jest to tym bardziej atrakcyjny sport dla malucha, że teraz lodowiska są wyposażone w małe pingwinki. Mogą być pomocne przy stawianiu pierwszych kroków.. a właściwie łyżew na lodowisku. Lodowisk w Szczecinie jest sporo, nawet nasze szeroko pojęte Prawobrzeże ma taką miejscówkę.

Co jeszcze ciekawego można robić z dzieckiem w Szczecinie? Nawet gdy nie ma zimy, to można się przenieść całkiem prosto i szybko na stok narciarski w SkiPark Szczecin, żeby pojeździć na nartach! Albo skorzystać ze ścianek wspinaczkowych i świetnie się bawić. SkiPark Szczecin to ośrodek, który zapewni rozrywkę dzieciom, dorosłym i profesjonalistom Stok narciarski. Jego zasada działania jest zbliżona do domowych bieżni, został stworzony z najwyższej jakości materiałów i zapewnia Wam bezpieczeństwo. Serdecznie polecam spróbować pod okiem instruktora.

najlepsze miejsca dla dzieci w szczecinie - zdjęcie ze strony SKI PARK Szczecin

Najlepsze kreatywne miejsca dla dzieci w Szczecinie

Centrum Edukacyjne Patrycji Durkin

To najlepsze miejsce dla dzieci w Szczecinie, które oferuje wiele zajęć dodatkowych, pozaszkolnych. Dzieci mogą uczyć się tu angielskiego, niemieckiego rękodzieła, mogą uczęszczać na zajęcia teatralne.

W pracowni

To miejsce dla dzieci, w każdym wieku. Miła atmosfera i interesujący program zapewni dzieciom świetną zabawę i upust własnej wyobraźni. Zajęcia odbywają się w czwartki i piątki, a także w soboty.  Pracownia należy do malarki, pani Kamili Dobrowolskiej Karaczewskiej

 

A jakie są Wasze miejsca dla dzieci w Szczecinie?!

Dziękujemy za lekturę i zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą !