Dziecko w Pleciuga Caffe

I nadszedł w końcu ten lodowaty, nieprzyjemny weekend majowy… czyli Zimna Zośka, lub jak kto woli Trzech Ogrodników. Temperatura spadła gwałtownie, znów wygrzebaliśmy kurtki, swetry.    A że chłodno się zrobiło, to zamarzyliśmy o czymś słodkim… o pysznej kawce… jedziemy więc na miasto zjeść coś smacznego, domowego. Tym razem swoją ofertą skusiła nas Pleciuga Caffe, ostatnio chwaląca się tym, że jest kawiarnią dziecięcą.  Dlatego czujemy się jak najbardziej zaproszeni 🙂 Czy nasze dziecko odnajdzie się w Pleciuga Caffe?

dziecko w pleciuga caffe dziecko w pleciuga caffe dziecko w pleciuga caffe

Pleciuga Caffe jest nieodłączną częścią Teatru. A teatr to magia, zabawa, czary. To miejsce, w którym porywa nas inny świat, gdzie spełniają się marzenia. Dzieci uwielbiają Teatr. A czy polubią Pleciuga Caffe? Czy Pleciuga Caffe jest miejscem przyjaznym dla dzieci? Czy jest to kolejne miejsce stanowiące atrakcję dla dzieci w Szczecinie i chwilę wytchnienia dla rodziców? Już po przekroczeniu progu kawiarni Pleciuga Caffe, wiemy, że lokal bardzo nam się spodoba. Wnętrze jest kameralne i bardzo gustownie urządzone. Lubię takie klimaty.

Poznaj Pleciuga Caffe

Wchodzimy tam razem z grupką dzieci innych rodziców, które wraz z naszym maluchem rzucają się do stojących w rogu stolików. Kredki, puzzle i bibeloty. Czego chcieć więcej? Nie wiem czemu wciąż w wielu szczecińskich restauracjach, kawiarniach brakuje kącika dla dziecka.. W sąsiedztwie Pleciuga Caffe znajduje się śpiewająco –tańcząca fontanna oraz ogródek kawiarniany, który wiosną i latem z pewnością robi furorę. Niestety jest zimna Zośka i nici z rozkoszowania się kawą na zewnątrz!

W Pleciuga Caffe spotykamy się z przemiłą obsługą Barmana i Kelnera w jednym. Nieco roztargniony, ale bardzo miły Pan serwuje nam kawę, herbatę i ciasto! Ciasto jest własnego wypieku i smakuje cudnie… hm sernik wiedeński, szarlotka… ciastka z czekoladą belgijską… dla dzieci rurki barwione naturalnie, kawa smakowa karmelowa, bądź czekoladowa na bazie Inki. Niejakie magiczne mleko bądź świeżo wyciskany sok oraz tosty, czyli dla spragnionego lunchu też się coś znajdzie. Widać, że restauracja w Pleciudze otwiera się nie tylko na gości teatralnych, ale także na spacerowiczów.

Czy dziecko odnajdzie się w Pleciuga Caffe?

Czy można Pleciuga Caffe nazwać kawiarnią dziecięcą? Raczej stroniłabym o takiego stwierdzenia. Jest ono trochę na wyrost. To miejsce dla wszystkich szczecinian, można tam w przelocie wpaść z małym dzieckiem, modląc się, aby nie narobiło w pieluchę, bo UWAGA, nie ma w restauracji przewijaka. Wprawdzie obsługa kieruje nas do Teatru, gdzie przewijak jest… ale niestety Teatr jest w tym czasie zamknięty. Dramat w trzech aktach 😉 ! W związku z tym nasza wizyta szybko dobiega końca. Musimy szukać przewijaka, bo przecież nie zachowamy się jak Anna Mucha i nie przewiniemy dziecka na stole…Takie smaczne ciasto było …:). Jako że po wycieczce do Rzymu jestem uodporniona i nic mnie nie zaskoczy, nie czuje się jakoś bardzo zawiedziona tym faktem. Jednak apeluję do Was, Drodzy Restauratorzy nie traćcie klientów .. i szanujcie prawo dziecka do przewijaka !

Wypożyczalnia wózków dla dzieci Maluch w Podróży życzy Wam miłego pleciugowania