Czas z dzieckiem w Szczecinie, czyli Maluch w Wielkim mieście

Wioska z tramwajami? A może miasto nad morzem? 😉 Ta druga wersja bardziej aktualna w oczach Polaków, ale nie Szczecinian! Czy znasz dobrze Szczecin? Często słyszę opinie, że w Szczecinie  nie ma co robić, nic się nie dzieje i nie ma gdzie wyjść?  Czy w związku z tym czas z dzieckiem w Szczecinie można spędzić aktywnie, kreatywnie?

Ludzie narzekają, bo chyba trochę taka ich natura. Lubimy sobie ponarzekać i pogadać  a czasem też nie doceniamy tego, co mamy. A Szczecin to miasto z ogromny potencjałem, które ma bogatą ofertę spędzania wolnego czasu także w towarzystwie dziecka.

Czasami zastanawiamy się gdzie najlepiej wyjść z dzieckiem? Jak zorganizować czas z maluszkiem? Nie mamy pomysłu na wspólny relaks. W wielu rodzinach nadal pokutuje przekonanie, że z dzieckiem nigdzie się chodzi, tylko siedzi się w domu. A przecież miasta wychodzą nam rodzicom naprzeciw. W dużym mieście takim jak Szczecin czas z dzieckiem można spędzić  aktywnie i na lenia także 😉 Czy zatem Szczecin to miasto przyjazne dziecku ? Czy dziecko w Szczecinie jest bezpieczne? Co Szczecin ma do zaoferowania dziecku? Jak spędzić czas z dzieckiem w Szczecinie?

Czas z dzieckiem w Szczecinie

Wystarczy wysilić się trochę, aby przestać gadać, że nic się w Szczecinie nie dzieje. To miasto oferuje nam i naszym dzieciom więcej niż możemy oczekiwać. Przede wszystkim Szczecin to miasto zielone, gdzie  oddycha się całkiem nieźle 🙂 Przestrzenne i zarazem wolne od zgiełku, tłumu i przemysłu. Tylko od nas zależy, jak zorganizujemy w Szczecinie czas dziecku. Dla tych, którzy preferują aktywne spędzanie wolnego czasu, ilość atrakcji jest niezliczona. Mieszkańcy szeroko pojętego Prawobrzeża, mają do dyspozycji min, Puszczę Bukową, w której wyprawy rowerowe są prawdziwym wyzwaniem. Piękno Puszczy jest nieocenione. Wyobraź sobie że wyprawa z dzieckiem do lasu zamienia Was w odkrywców: kamyki, patyki, liście to dla dziecka prawdziwa frajda. A z takich skarbów można  zrobić coś z niczego. Puszcza Bukowa to kopalnia pomysłów na aktywny wypoczynek z dzieckiem w Szczecinie.

Pokochaj Puszczę Bukową

Wycieczka rowerowa po Puszczy Bukowej z dzieckiem nabiera charakteru nie tylko rekreacyjnego, ale także edukacyjnego. Pisałam już i nie będę się powtarzać, że aktywny wypoczynek z dzieckiem niesie za sobą bardzo wiele zalet. Jako miłośniczka Puszczy Bukowej polecam rodzinom z dziećmi trasę prowadzącą w kierunku Pola Golfowego w Binowie. Dojedziecie nią, do kamienia Serce Puszczy gdzie można rozpalić ognisko. Druga całkiem fajna trasa dla rodzin z dziećmi, to droga od osiedla Bukowego do Płoni. Ciekawą drogą przez Puszczę jest trasa prowadząca wzdłuż rzeczki Chojnówki. Po drodze zobaczycie  ruiny młynów wodnych, Głaz Omszały i Głaz Szwedzki.

Trasa Rowerowa w kierunku Binowa Park Klęskowo Cykliczne Święto Rowerowe

Miasto Szczecin ma całkiem niezłe ścieżki rowerowe. Jak ktoś się uprze to i przez centrum przejdzie rowerem z dzieckiem.  Jednak dla zdrowia Waszego i malucha najlepiej przejażdżki rowerowe organizować na terenie parków i lasów. No i właśnie, jeśli mowa o Parkach. To ich w Szczecinie nie brakuje. Dla wielu rodzin z dziećmi najukochańszym miejscem w Szczecinie dla dzieci są Jasne Błonia. Czas z dziećmi rekreacyjnie spędza tu wiele szczecińskich rodzin. Piknik, lody, spacer, bieganie, skakanie  i po prostu leniuchowanie! Jednym z Waszych ulubionych miejsc jest Park Kasprowicza. To doskonały wybór na spędzenie czasu z dzieckiem w Szczecinie.  Idealnym dopełnieniem w ciepłe dni i nie tylko okazuje się być Arkonka. Oprócz basenu na terenie Arkonki znajdują się korty tenisowe, kort do badmintona, boiska do siatkówki, sztuczna plaża, skatepark, który zimą zmienia się w lodowisko. Dużym zainteresowaniem cieszy się tutejszy  plac zabaw. Tu czas z dzieckiem płynie przyjemnie i z pewnością aktywnie. To kolejne kultowe już miejsce dla rodzin z dziećmi w Szczecinie.  Jak widać atrakcje dla dzieci w Szczecinie są niezliczone.

czas z dzieckiem w szczecinie czas z dzieckiem w szczecinie

Szczecin jest otwarty na dzieci, w każdym tygodniu są organizowane spotkania, imprezy spektakle. Ilość klubików jest niezliczona. O takich miejscach rozpisywałam się już na blogu: Cafe Niebko, Klubik Malucha gdzie mama może w spokoju wypić kawę i coś zjeść. Wprawdzie w wielu szczecińskich restauracjach wciąż brakuje miejsca dla maluszków, a wystarczy tak nie wiele: stolik, kredki, układanka.

Dziecko w Szczecinie nie będzie się nudzić. Cyklicznie miasto organizuje rozmaite pikniki rodzinne, które najczęściej mają swoje miejsce na Wałach Chrobrego, które także na codzienny spacer z dzieckiem zdają się być idealne.  Szczecin to także miasto wielu wód, nie tylko Odra, ale też Jezioro Głębokie, wraz z Doliną Siedmiu Młynów, Dziewoklicz, Szmaragdowe, Dąbie . A dzieci wodę uwielbiają. W wolny dzień Jezioro Szmaragdowe tętni życiem, na polanie można rozpalić ognisko, rodziny z dziećmi mają tu prawdziwy raj. Jest mnóstwo miejsca do biegania, a widoki zapierają dech w piersiach.

Dziecko i kultura w Szczecinie

Szczecin ma także bogatą ofertę kulturalną dla naszych maluszków.  Tak, tak z dzieckiem w Szczecinie można pójść do Teatru, Muzeum, Filharmonii. Teatr Pleciuga pomaga wam zaszczepić w dziecku miłość do sztuki już od 18 miesiąca jego życia. Podobnie zresztą jak Fundacja Pogotowie Teatralne w Szczecinie, która zdecydowanie jest miejscem przyjaznym dziecku, rodzinie. Warto spróbować  tu zajrzeć z jeszcze młodszym dzieciaczkiem ! Każdego dnia w Szczecinie dla dzieci są organizowane warsztaty np. gotowania w Fabryce Inspiracji bądź artystyczne przez Trafostację Sztuki.

Atrakcji w Szczecinie dla dziecka jest mnóstwo. Oj nie dałabym rady wymieniać wszystkich miejsc. Tylko od Was zależy, jak spędzicie czas z dzieckiem. To Wy decydujecie : galeria handlowa , czy aktywny  wypoczynek. To od Was zależy czy wolna chwila spędzona w gronie rodzinnym to serial przed telewizorem, czy też odkrywanie nowym miejsc . Szczecin jest przyjazny dla dzieci, a czas z dzieckiem jest bezcenny.

Portale z informacjami co, gdzie i kiedy w Szczecinie dla dziecka. Tu znajdziecie wykaz wydarzeń organizowanych dla dzieci w Szczecinie:

http://szczecindladzieci.net.pl/

http://rozwinskrzydla.info/

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz