W dniach 19.07.2024 - 29.07.2024 wypożyczalnia będzie nieczynna

Bieganie z dzieckiem

Bieganie z wózkiem… można porównać do zjedzenia pączka bez lukru. To możliwe, ale niedosyt pozostaje, bo któż z nas nie lubi chociażby w Tłusty Czwartek zjeść tradycyjnego pączusia. Podobnie jest podczas biegania z dzieckiem.. trochę jesteśmy na treningu, a odrobinę jesteśmy na spacerze. Bieganie jest bardzo indywidualnym sportem i nie zawsze jesteśmy w stanie dograć trening z drugą osobą, a co dopiero z wózkiem biegowym. Jednak czasem warto się poświęcić, bo bieganie z dzieckiem to świetna zabawa przede wszystkim dla malucha!

 

Oto kilka powodów dla których warto biegać z dzieckiem:
– jeśli jesteś matką biegaczką, a może ojcem..nie ma bata musisz iść czasem trening
– już od małego uczysz dziecko zdrowego trybu życia i zamiłowania do sportu
– wspólnie spędzacie jeszcze więcej czasu razem … 😀 a nie ma nic milszego…
– zrelaksowana i przede wszystkim wyżyta matka to lepsza matka i żona
– warto po ciąży wrócić do dobrej formy
– i wreszcie ostatni powód…bieganie z dzieckiem, to także oszczędność czasu

Bieganie z dzieckiem nie zawsze spełni Twoje oczekiwania, niejednokrotnie musisz iść na kompromis. Jeśli lubisz teren górzysty to owszem rasowa biegówka sobie poradzi, jednak o wiele łatwiej będzie Ci się biegało po terenie prostym. Wózek plus dziecko równa się spory bagaż do pchania. Pierwsze treningi wymagają cierpliwości, należy dziecko przyzwyczaić do wspólnego biegania. Dobrze jest rozpocząć bieganie z wózkiem od szybszego spaceru, który stopniowo będzie zmieniał się w marszobieg. Może zdarzyć się tak, że maluch nie będzie miał ochoty z Tobą biegać, a na zmasowany atak dziecięcego buntu w tej sytuacji chyba niestety nie mam rady 😉 Czasem trzeba dzieciaczka przewinąć, nakarmić, napoić itd. Dlatego na wstępie wspomniałam, że bieganie z wózkiem, jest trochę jak pączek bez lukru. Przygodę ze wspólnym bieganiem możecie rozpocząć od mniej więcej 7 miesiąca życia dziecka. Bieganie z młodszym dzieckiem może być ryzykowne, ze względu na nierozwinięty jeszcze kręgosłup. Ja swój pierwszy bieg z dzieckiem zaliczyłam w 9 miesiącu jego życia, czekałam przede wszystkim na sprzyjające warunki atmosferyczne, czyli wiosnę! Warto zwrócić uwagę na fakt, że podczas biegu dziecko będzie się ochładzać, w związku z tym ubierz je cieplej, pamiętaj o filtrze ochronnym a także o czymś skutecznym na komary jeśli biegasz np. w Szczecinie w Puszczy Bukowej.  Bieganie z dzieckiem jest możliwe tylko wtedy jeśli na trening zabierzesz ze sobą, oprócz dziecka specjalnie do wspólnego biegania przeznaczony wózek biegowy tzw. Jogger.

Wózek biegowy Jogger

Wózek biegowy Jogger

Wypożyczalnia Maluch w podróży w Szczecinie oferuje Wam wózki biegowe Thule Glide. Szczegóły dotyczące wypożyczenia wózka biegowego znajdziecie na naszej stronie.

Thule Glide, to rasowy wózek biegowy, który ma wszystkie cechy idealnego Joggera. Ważne jest to, że przednie koło jest nie skrętne, w przeciwnym wypadku stanowiłoby to zagrożenie dla Was obojga. Wózek biegowy potrafi osiągać duże prędkości, a przednie koło utrzymuje prosty tor jazdy. Jogger sunie jak rower, nieraz odnosiłam wrażenie, że to on napędza tempo treningu. Nie będę się tutaj rozpisywać na temat cech tego Joggera. Wózek można wypożyczyć w Szczecinie i samemu przekonać się o jego wadach i zaletach. Jedno chciałabym tylko dodać : prawdziwy wózek biegowy nigdy nie będzie wygodną spacerówką na codzienne wyjścia. Sama się o tym przekonałam, owszem Thule jest zaopatrzony w spory bagażnik, jednak zrobienie z nim zakupów w markecie, dyskoncie czy sklepie osiedlowym graniczy z cudem. Wózek po rozłożeniu, mimo że jest lekki ma także spore rozmiary i nigdy nie będzie dobrą spacerówką. Im dłuższy wózek biegowy tym lepszy do biegania. Osobiście nie wyobrażam sobie spaceru Joggerem w towarzystwie innych osiedlowych wózkowych  😉 Wózek biegowy jest do biegania, a spacerowy do spacerowania. Odradzam Wam bieganie z gondolą, bądź spacerówką, nie jest to wygodne dla Was ani bezpieczne dla dziecka. Brak amortyzacji, zbyt małe koła mogą spowodować wypadek. Pozostaje jeszcze jedna kwestia którą warto tu poruszyć: gdzie biegać z dzieckiem? Najlepiej nadają się do tego leśne parki i niezbyt wyboiste drogi, aczkolwiek wózek Thule poradzi sobie z każdymi koleinami i kocimi łbami, doskonale też daje się prowadzić po piasku. Bieganie w Szczecinie jest bardzo proste, gdzie człowiek nie spojrzy tam biegacz 🙂 Najbardziej wytrwali miłośnicy biegania uciekają w głąb Puszczy aby tam rozkoszować się jej urokami. Idealną, aczkolwiek na początku niełatwą trasą jest ścieżka do Puszczy od strony ulicy Chłopskiej, od jakiegoś czasu zamknięta dla ruchu samochodowego. To szeroka, piękna i bezpieczna trasa, którą sama przetestowałam. Wypożyczalnia Maluch w Podróży w Szczecinie, oferuje także wypożyczenie przyczepki rowerowej Croozer Kid, z funkcją biegania.

Wypożyczalnia wózków i przyczepek rowerowych w Szczecinie życzy Wam wielu sukcesów biegowych z wózkiem, bądź bez !