W dniach 19.07.2024 - 29.07.2024 wypożyczalnia będzie nieczynna

Spotkajmy się w Cafe Niebko

Mogę śmiało stwierdzić, że staliśmy się regularnymi bywalcami klubików dziecięcych. Żadna inna forma rozrywki nie sprawia naszemu maluchowi tyle radości co spotkania w gronie innych dzieci, nowe zabawki i miejsca które rozbudzają jego kreatywność. Dzieci mają to do siebie, że szybko się nudzą, a nasz syn w szczególności jest ciekawy nowych atrakcji i bardzo towarzyski. Już od dawna wiele osób zagadywało mnie o Cafe Niebko w Szczecinie. I niejednokrotnie słyszałam na mieście same dobre opinie o tym miejscu.

W związku z tym łączę przyjemne z pożytecznym i organizuję wypad do Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, przy którym mieści się Cafe Niebko. Już sama nazwa jest intrygująca i w moim odczuciu marząca. O czym marzę myśląc o Cafe Niebko ? O tym że odpoczywam!!! Marzę o słodkościach i kawie, która jest nieodłącznym elementem dnia codziennego – niestety wiecznie zimna ( nie rozumiem czemu jeszcze nie kupiłam kubka termicznego, może jeszcze zdążę przed zimą ? ) Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, to jedno z tych miejsce gdzie warto wybrać się z dzieckiem. Nasz maluch może jest trochę mały, aczkolwiek motoryzacją fascynuje się od 9 miesiąca życia a wszelkie koła to jego prawdziwa pasja. Także myślę, że wyprawa nie poszła na marne. Dla większych dzieci, to naprawdę fajna propozycja na weekend, bądź podczas szkolnych ferii. Wręcz powiedziałabym, że obowiązkowy przystanek, warto to miejsce polecić znajomym, którzy zabłądzą w nasze szczecińskie strony w drodze nad morze 🙂 We wtorek jest wstęp wolny, jakby ktoś chciał zaoszczędzić na biletach. Po wizycie w muzeum w naszych brzuchach zaburczało (celowo nic nie jedliśmy, żeby skosztować czegoś z menu Cafe Niebko 😉 w związku z tym udajemy się po schodach do Nieba.. już u szczytu rozbrzmiewają słodkie dziecięce głosiki i stópkowy tupot. Na górze bramka zabezpieczająca schody przed dziećmi blokuje nam wejście, chwilę kombinujemy jak się tu dostać do środka, w końcu się udaje..i jesteśmy .. rozglądam się dookoła i myślę sobie: No nie , toż to Niebko!

IMG_1804 IMG_1788

Nie wiem kto nazwał tak to miejsce i jakie były kulisy powstawania tej nazwy, ale pomysł na nazwę miał genialny a wnętrze Cafe Niebko dopełniło całości. Tu jest po prostu po domowemu, aż chce się buty ściągnąć, mimo szarości za oknem świeci tu słońce… od razu zauważamy, że jest dużo miejsca i wiele atrakcji. Człowiek ma wrażenie, że każdy tu zna każdego i wszyscy czują się jak u siebie 🙂 Każdy jest uśmiechnięty, tak miło i sympatycznie. Jedna podstawowa rzecz, która wyróżnia to miejsce to fakt, że rodzice mogą tu przyjść z dzieckiem, żeby spotkać się ze znajomymi. Zazwyczaj wyjście do restauracji z dziećmi i ze znajomymi wiąże się z małym stresem 😉 a Cafe Niebko, to kawiarnia i klubik w jednym. Dzieci będą tu miały zajęcie, nikomu nie będą przeszkadzać, nawet gdy wlezą z ciekawości za bar i będą hałasować . Dla nikogo nie będą tu utrapieniem. Innym gościom także nie będą przeszkadzać. Nie znam takiego drugiego miejsca w Szczecinie. Dużym plusem jest to, że Cafe Niebko oferuje nie tylko kawę i słodkości, ale również posiłki obiadowe. W ofercie są pierogi, naleśniki, zupy, placki ziemniaczane, sałatki i wiele innych propozycji obiadowych. W kuchni krząta się kilka całkiem nieźle uzdolnionych kulinarnie Pań. Głodni stąd nie wyjdziecie na pewno.

IMG_1803

Ceny są przystępne i oczywiście oferta jest także skierowana do dzieci. Dla wielu mam, to miejsce bardzo częstych wypadów z dzieckiem, które ma wiele atrakcji, a one same mogą chwilę odpocząć i oderwać się od codzienności. Jest tu wiele Misiaków-pluszaków, domków, zjeżdżalni, zabawek interaktywnych, na ścianach są tablice do kreatywnego malowania.

IMG_1807

Cafe Niebko oferuje w sprzedaży książki dla dzieci. W Cafe Niebko odbywa się także wiele zajęć dla dzieci: zumba, warsztaty muzyczne i wiele innych ciekawych propozycji, które można śledzić na Facebooku. Można tu śmiało organizować urodziny, albo przyjęcie komunijne dla dziecka. Na zewnątrz jest ogromny taras który w letnim okresie jest świetną alternatywą dla dzieciaków. Powiem śmiało..to miejsce skazane na sukces, które podbije serce nie jednej matki, czepiać się nie będę bo nie mam do czego.. 😉 albo po prostu nie chcę i już ! Jest pewne ryzyko z którym należy liczyć się wchodząc do Cafe Niebko: wasze dziecko może z niego nie chcieć wyjść i już wasza w tym głowa, aby je stamtąd wywlec! My swoją przygodę z Cafe Niebko dopiero rozpoczęliśmy i na razie nie mamy patentu jak opuścić lokal bez scen 😉