Restauracje przyjazne dziecku w Szczecinie i w okolicy.

Kiedyś ktoś  poprosił mnie o polecenie restauracji w Szczecinie, do której można przyjść z dziećmi. Przez chwilę poczułam się zaskoczona, ale po minucie zeszłam na ziemię 😉 No tak przecież nie zdecyduję się na miejsce na które akurat mam w danej chwili ochotę. Nie razem z dzieckiem…

Restauracji w Szczecinie jest do wyboru i do koloru,  ale wyjście na obiad z maluchem to zawsze wyzwanie. Niezależnie od wieku, temperamentu i ilości posiadanych dzieci to niełatwa decyzja dla rodziców. Jak się ma wielce aktywne dziecko w wieku przedprzedszkolnym to rzeczywiście warto się jednak wcześniej zastanowić …  czy po takiej wizycie kolejna ma szansę zaistnieć…  Odkąd jestem Matką wybór miejsc kulinarnych w których możemy czuć się swobodnie i  jakość przyrządzonych potraw ma dla mnie znaczenie ogromne! Poza tym wciąż mało jest w Polsce restauracji, w których nasze pociechy są mile witane przez obsługę. Niektóre lokale wręcz wprost dają nam do zrozumienia, że z dziećmi wstęp wzbroniony – jeden fotelik, albo jego brak,  a co to jest przewijak?

Osobiście jestem zdania, że najlepiej i najwygodniej iść do restauracji bez dziecka, no bo po co z nim? Bądźmy ze sobą szczerzy, dzieci w nowym miejscu interesuje wszystko to co nie powinno, a to kwiatek a to obrus, a to sztućce, albo jakieś tam duperele tzw. dekoracje, wyposażenie wnętrza.

Poza tym każdy posiadacz dziecka wie, że dzieci jedzą wtedy kiedy są głodne, a nie wtedy kiedy im się podstawi pod nos (to takie ludzkie przecież)  Kolejna sprawa to menu dla dzieci.. nuggetsy, frytki, lody, naleśniki..nuda. Jedno i to samo.

Ale nie każda restauracja jest nie dla dzieci, są miejsca które  dysponują bardzo pożądanym przez rodziców  kącikiem dla naszych pociech, a także ciekawym menu… Gdzie można zjeść razem z dzieckiem w Szczecinie? Czy Szczecin jest zaopatrzony w restauracje  przyjazne dziecku? Czy tylko Mc Donald kusi swoją ofertą kulinarną ?

To, że Szczecin jest miastem przyjaznym dziecku wszyscy wiemy. W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam przedstawić 4 różne restauracje w Szczecinie i w okolicy gdzie można bez stresu udać się z dzieckiem. Zatem to dzieła:

Restauracja Weranda, która właściwie nie mieści się w Szczecinie, ale w Morzyczynie, nad Miedwiem, które jest jednym z ulubionych miejsc wypadowych także Szczecinian. To co lubię w  Werandzie, to przede wszystkim miła obsługa i kelnerzy przyjaźnie nastawieni do dzieci, przestrzeń… naprawdę trudno tu sobie wejść w drogę, osobiście nigdy nie miałam tu problemu z rezerwacją miejsca dla kilku dorosłych i dziecka, ilość fotelików bez liku 😉 kącik dla dziecka z tablicą do mazania, co przykuwa uwagę na dłużej… Lokalizacja mówi już sama za siebie. Jezioro. Dużo zieleni, ścieżka spacerowa z placami zabaw dla dzieci. Miejsce dobre na każdą porę roku. Menu także w wersji dla dzieci. Oprócz nuggetsów, naleśników  😉 znajdziemy tu zupy, ryby i pierogi. Zdecydowanie uważam, że Restauracja Weranda w Morzyczynie, niedaleko Szczecina to miejsce odpowiednie dla rodziców z dziećmi.

Restauracja Na Uboczu, dosłownie na uboczu, co jest dużym plusem, nie ma tu zgiełku i hałasu ulicznego, trzeba jechać, no ale pamiętajcie że wybieracie miejsce przyjazne dziecku! Ponownie miło jest nam, że lokal jest przestrzenny. Nikt tu nie nadziubał krzeseł i stolików. Sale są duże. A dzieci mają swój dobrze zaopatrzony kącik do zabaw. Ponadto Restauracja na Uboczu jest zaopatrzona w huśtawki i drabinki na dworze, gdzie także można skonsumować posiłek np. latem. Menu dla dzieci, to każda możliwa zupa z karty, mini pizza, burgery, kurczaczek i do tego warzywa. Wybór jest pyszny i zdrowy!

Kolejny numer na mojej liście, to Restauracja Retro mieszcząca się w Szczecin Dąbie. Lokal może nie ma tak atrakcyjnej lokalizacji, ale nie zrażajcie się. Może być on propozycją dla mieszkańców Prawobrzeża. Jeśli odpowiadają Wam obiady domowe, takie jak robi mama, babcia,  w  bardzo przystępnej cenie to zapraszam. Lokal oferuje też dania na wynos z dowozem. To na wypadek buntu dwulatka ważna dla Was informacja. No i kącik, kącik, kącik  dla pociech jest oczywiście w ofercie Restauracji Retro w Dąbiu. Minusem jest niestety brak przewijaka. Więc z malutkim dzieckiem możecie mieć problem, dlatego to propozycja dla rodziców z troszkę starszym dzieckiem. W restauracji jest sporo miejsca, a mało zagrożeń w postaci przedmiotów stanowiących wyposażenie wnętrz. W ofercie min. racuchy dla dzieci takie jak robiła Wasza mama 😉 Miła obsługa i to wystarczy.

Ostatnia propozycja na dziś… to Kawiarnia Orsola, którą być może większość z Was już zna. Kawiarnia zazwyczaj nie oferuje obiadów, ale w Orsoli można co nie co wrzucić na ruszt 😉 Kawiarnia Orsola w Szczecinie to miejsce dla rodziców z dziećmi które chętnie polecam. Strzałem w dziesiątkę jest tu specjalnie wydzielona sala dla rodziców z dziećmi. Mini bawialnia i z kilkoma stolikami… spokojnie osiedli się tu z dziesięcioro dorosłych z dwójką, trójką podopiecznych przypadających na parę …, a to już pomysł na spotkanie tymczasowo wykluczonych z  życia towarzyskiego 😉 Bawialnia znajduje się w podziemiach.., uff, pomyślcie sobie jaki to luz psychiczny. Restauratorzy zadbali też o przewijak. Oprócz kawy, herbaty, możemy zjeść tu jogurt, kefir z owocami, shake, ciasta, ciasteczka, wypiekane na miejscu ciepłe precle, a także kanapki. Nowoczesne i pomysłowe wnętrze zachęci Was do częstych wizyt. Kawiarnia Orsola to trafione miejsce dla rodziców z dziećmi w Szczecinie.

 

Maluch w Podróży życzy Smacznego !

Mam nadzieję w przyszłości prezentować Wam więcej miejsc przyjaznych dziecku w naszym pięknym mieście jakim jest Szczecin.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz