Dziecko w Krakowie

Kraków …można go zwiedzać w nieskończoność, to miejsce które tak jak i Rzym posiada wiele atrakcji, ciekawostek i miejsc niezwykle smakowitych. Tętni kulturą i sztuką ..nikogo nie dziwi tu człowiek przebrany za pszczołę, rycerza czy też diabła przemykający po brukowanych uliczkach 🙂


Czasu na wszystko zawsze braknie i niektórzy poczują niedosyt. Ale są i tacy którzy będą dusić się w krakowskim smogu. Kraków jak najbardziej można zwiedzić z dzieckiem. Będzie to bardzo przyjazna wycieczka. Bo Kraków to miejsce przyjazne dzieciom. Pomijając oczywiście fakt trudności z oddychaniem, na co my Szczecinianie możemy być odrobinę wyczuleni! Do Krakowa z dzieckiem ze Szczecina najlepiej jechać samochodem, taka podróż … z grzecznym dzieckiem zajmie Wam ok. 8 godzin. Ciekawa jest również podróż z dzieckiem do Krakowa pociągiem. Trwa ok. 10-12 godzin, ale znalazłam również nocne połączenie które trwa 7 godzin… nie zdecydowałam się ani na jedno, ani na drugie. Nie chciałam ryzykować zakończenia podróży ze Szczecina do Krakowa np. we Wronkach, nadszarpywać zdrowia psychicznego swojego i przede wszystkim innych podróżnych, zakłócać ludziom spokoju, stresować się zmianą pieluszki wzbogaconej o niezwykłe zapachy. Nie, nie zdecydowanie nie chciałam się relaksować podczas podróży PKP z dwulatkiem.

Kraków Sukiennice Kraków Rynek

W związku z tym podróż z dzieckiem ze Szczecina do Krakowa odbyliśmy samochodem 🙂 Poznawanie miasta najczęściej rozpoczyna się od Rynku . Należy tu chwilę pobyć, posiedzieć na murku, poobserwować toczące się życie i wysłuchać hejnału mariackiego, a także przejść się sukiennicami. Zrobić zakupy 😉 Dzieci będą zafascynowane dorożkami zaprzężonymi w przystrojone konie. W kościele Mariackim pokażcie dzieciom przepiękny ołtarz Wita Stwosza. Gwieździste sklepienie kościoła na pewno zrobi na dziecku wrażenie. To tu spotkacie przeróżnie wystylizowanych mimów i wysportowanych tancerzy breakdance 🙂 a także posłuchacie młodych uzdolnionych artystów. Przy okazji warto udać się na ulicę Szewską do Krakowskiej Manufaktury Czekolady… a następnie…Idąc z Rynku w kierunku Wisły warto zajrzeć do Fabryki Cukierków na ul. Grodzkiej. Są tam wszystkie możliwe smaki cukierków. Możecie też obserwować proces tworzenia łakoci 😉 A potem wejść na wagę, zmierzyć obwód talii i biegiem na Wawel! Z Rynku na Wawel prowadzi Ulica Grodzka. Warto po drodze zagościć do firmowego sklep Bajo. Znajdują się tam piękne, drewniane, polskie zabawki wysokiej jakości produkowane ekologicznie. A to jeszcze nie koniec! Dziecko w Krakowie ma wiele do zrobienia i zobaczenia. Dzieci fascynuje smok wawelski. Dlatego koniecznie po spacerze na dziedziniec Wawelu trzeba zejść do smoczej jamy. Jaskinia prowadzi na bulwar wiślany, tam znajduje się rzeźba smoka ziejąca ogniem. Widok jest przerażający, więc jeśli lubicie się bać to jak najbardziej polecam 😉 Nie można z daleka ominąć Kazimierza. Spacer po tej niezwykle klimatycznej dzielnicy żydowskiej skłania do zadumy i refleksji. Zwróćcie uwagę Waszych dzieci na ciekawe budynki synagog. Po prostu się tu powłóczcie. Ze starszymi dziećmi możecie iść do synagogi Remuh. Przepiękny jest przylegający do niej cmentarz. Poszukajcie bibelotów na targu staroci, który co niedziela odbywa się na placu Nowym.

O Krakowie można by pisać wiele, miejsc dla dzieci jest tu mnóstwo… niestety Kawiarnie dla rodziców z dziećmi, podobnie jak w wielu miastach.. upadają, szukaliśmy czegoś w stylu Cafe Niebko … niestety zaskoczeni pocałowaliśmy klamkę w dwóch miejscach, o których kilka dni wcześniej czytałam w Internecie.. W końcu udaje się i zasiadamy w Klubokawiarni likeKonik! Jesteśmy pod wrażeniem miejsca 🙂 Lokal jest spory, na samym dole budynku znajduje się informacja turystyczna która posiada kolorowe mapy dla dzieciaków ! Tu możemy wreszcie odpocząć, możemy coś przekąsić i napić się kawy, herbaty. Dzieci mają sporo miejsca do zabawy. To co mnie szczególnie ujmuje w tym miejscu to czystość, naprawdę jest tu porządek! LikeKonik posiada certyfikat miejsca przyjaznego dzieciom. Zabawki działają, wszystkie mają baterie na chodzie 😉 To klub bardzo estetyczny i dopracowany w każdym szczególe, jest tu po prostu przyjemnie, przestrzennie.

LikeKonik1 LikeKonik2

likeKonik jest spokojnym i bezpiecznym miejsce. Można tu odetchną od zatłoczonego Krakowa. Tu dziecko styka się nie tylko z zabawą, ale też z nauką, kulturą i sztuką. Odbywają się tu koncerty, przedstawienia, warsztaty. Strefa zabawy jest zaopatrzona m.in. w magiczny zamek ze zjeżdżalnią, można tu zbudować największy na świecie zamek z wieży złożonej z olbrzymich klocków oraz bawić się bajecznie kolorowymi, atestowanymi zabawkami edukacyjnymi. Fotele dla rodziców są mega wygodne, toalety czyste! Jako lokal dwupoziomowy likeKonik posiada windę. Naprawdę byliśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się w likeKonik zagościć i z pewnością będziemy tę wizytę miło wspominać.

LikeKonik3 LikeKonik4 LikeKonik6

 

Zapisz